Arie Stomatologia
Protetyka stomatologiczna

W  gabinecie Arie Stomatologia rozległe prace protetyczne wykonuje specjalista protetyki Łódź. Dzięki lekarzowi specjaliście, nowoczesnym sprzętom i dobrej jakości materiałom możemy zaoferować Państwu leczenie protetyczne na wysokim poziomie.
Zapraszamy do gabinetu Arie Stomatologia na leczenie protetyczne. Można u nas wykonać prace protetyczne takie jak: szyna relaksacyjna, proteza elastyczna, proteza akrylowa, proteza z zębami Ivoclar, proteza częściowa, „etruska”,  korona kompozytowa, korona porcelanowa, korona pólceramiczna, licówki porcelanowe, inlay i onlay kompozytowy, wkład koronowo-korzeniowy i mosty. Oferujemy też możliwość naprawienia protezy, dostawienia zęba do protezy i podścielanie protezy.
Wizytę w gabinecie Arie Stomatologia u lekarza dentysty specjalisty protetyki można rezerwować telefonicznie: 884-053-111 lub mailowo: rejestracja@arie-stomatologia.pl.

Protetyka w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi
specjalista protetyki Łódź – korony

Czy stomatologia rozwinęła się na tyle, żeby każdy ubytek można było odbudować materiałem kompozytowym? A co w przypadku jeśli te wypełnienia wymieniamy już kolejny raz i z naszego zęba został tylko „marny ogryzek”? W takiej sytuacji ratunkiem jest leczenie protetyczne, a konkretnie wykonanie korony.

Zacznijmy od tego, że korona to rodzaj czapeczki przytwierdzonej na stałe na odpowiednio przygotowany ząb. Jeśli dentysta stwierdzi, że danego zęba nie da się już uratować plombą, pewnie zaproponuje koronę. Koronę można również wykonać, jeśli chcemy zmienić kształt lub kolor zęba, nadbudować starcia lub wzmocnić ząb po leczeniu kanałowym. Będzie się to wiązało z usunięciem dawnych wypełnień, nadaniu odpowiedniego kształtu (oszlifowaniu) oraz pobraniu wycisków przez stomatologa, które zostaną przekazane do pracowni technicznej. Po pierwszej wizycie lekarz dentysta założy koronę tymczasową. Nie jest ona dość estetyczna oraz wytrzymała, ale konieczna dla ochrony kikuta zęba!

Współczesna stomatologia dysponuje szerokim wyborem materiałów, z których wykonuje się prace protetyczne jak korony. Żaden nie jest doskonały, dlatego zawsze dobiera się go indywidualnie do każdego przypadku.

Korony metalowe. Rzadko obecnie stosowane, z powodu ich złej estetyki spowodowanej ciemną barwą, zupełnie nieprzypominającą tej zęba. Korony metalowe głównie zakładane są na zęby tylne. Inną ich wadą jest ich skład oraz związana z nim, coraz częściej obecnie spotykana, alergia na metale. Zaletami tych uzupełnień są natomiast niski koszt, względnie dobra wytrzymałość oraz łatwość wykonania.

Korony porcelanowe. Bardzo popularne, charakteryzują się rewelacyjną wprost estetyką, wytrzymałością oraz brakiem przebarwień dziąseł, co zdarza się w koronach metalowych. Nie ulegają przebarwieniom pod wpływem tego co jemy lub pijemy. Nie zmieniają koloru od dymu papierosowego. Niestety i one mają wady, tj. dużą twardość, większą nawet niż szkliwo, co może niekiedy prowadzić do ścierania zębów przeciwstawnych.

Również często stosowane są korony złożone, które łączą ze sobą zalety dwóch materiałów. Korona metalowo-porcelanowa posiada wiele pozytywnych cech, ale niestety słabo się sprawdza w przypadku zębów przednich. Metal w niektórych przypadkach może być widoczny w okolicy dziąsła, nie jest on również odpowiednio prześwitujący, co w piękny, słoneczny dzień daje zły efekt estetyczny. W takim wypadku mamy dwa rozwiązania. Efekt przebarwień można wyeliminować wykonaniem koron na podbudowie ze złota, które dodatkowo eliminuje alergie, a rąbek złota nawet jeśli jest widoczny nie rzuca się tak w oczy jak ciemne stopy innych metali. Niestety nadal pozostaje problem przezierności. Wtedy należy rozważyć korony cyrkonowe.

Korony cyrkonowe to najlepsze obecnie prace protetyczne. Są najdroższe spośród wymienionych metod, ale zalety są warte zainwestowanych pieniędzy. Nie uczulają, nie przebarwiają, są bardzo trwałe i co najważniejsze przepuszczają promienie światła. Korony te są w zasadzie nie do odróżnienia z zębem naturalnym.

Wachlarz możliwości jest ogromny i pacjent oczywiście ma prawo wybrać taki materiał na koronę jaki jego zdaniem będzie najlepszy. Należy jednak za każdym razem brać pod uwagę sugestię lekarza dentysty, który poza wymienionymi cechami bierze pod uwagę np. siły działające w jamie ustnej, indywidualną mechanikę żucia i dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu dostrzega drobne niuanse na które pacjent nie jest w stanie zwrócić uwagi sam.
https://www.arie-stomatologia.pl/wp-content/uploads/2021/02/lifting-dziennik-facebook-scaled.jpg
https://www.arie-stomatologia.pl/wp-content/uploads/2021/02/gazeta-proteza-2.png

Są takie sytuacje kiedy mimo starań pacjenta i lekarza dentysty zęba nie da się uratować i wymaga on niestety ekstrakcji, czyli usunięcia. Co dalej? Pozostawić taką lukę czy zapełnić ją? A jeśli tak to czym? Współczesna protetyka stomatologiczna oferuje wiele rozwiązań różniących się jakością, funkcjonalnością fizjologiczną i oczywiście kosztami. Należy je indywidualnie dobrać do warunków jamy ustnej pacjenta.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń
tel. (42) 307 - 06 - 00
tel. kom. 884 - 053 -111
Email
rejestracja@arie-stomatologia.pl

Rezerwuj wizytę

Zapytaj o dostępny termin przeglądu zębów lub leczenia w gabinecie Arie Stomatologia Łódź Retkinia.

  Protetyka w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi
  specjalista protetyki Łódź – mosty i protezy

  W sytuacji jeśli pacjent użytkuje protezę ruchomą, dostawiamy ząb do protezy i problem się rozwiązuje. Gorzej jednak jeśli pacjent ma wszystkie pozostałe zęby. Jedną z możliwości jest wykonanie mostu. Jak sama nazwa wskazuje most jest to połączenie dwóch brzegów luki w tym przypadku przęsłem kształtem imitującym ząb. Każdy most składa się z filarów i przęseł. Istnieją również mosty jednobrzeżne wykonywane tylko przy spełnieniu specjalnych warunków. Mają jeden filar i jedno przęsło, złożone – kilka filarów i przęseł odbudowujących kilka zębów. Najczęściej wykonanie mostu najprościej mówiąc polega na założeniu koron na zęby okalające lukę oraz wykonaniu czapeczki na kształt trzeciej korony, która będzie umieszczona po środku. Korony zostaną zacementowane na stałe i uzupełnienie będzie nie do zdjęcia bez naruszenia budowy mostu, więc wszelkie poprawki będą już niemożliwe. Pacjent oczywiście sam również nie będzie mógł takiej odbudowy zdjąć, co wiąże się jednak jedynie z większym komfortem w użytkowaniu, wręcz zapominaniu o posiadaniu uzupełnienia.

  Zęby porcelanowe (prace takie najczęściej wykonuje się z porcelany napalanej na metal) będą doskonale imitować naturalne, co pozwala na świetny efekt estetyczny. Jakie koszty trzeba ponieść jeśli decydujemy się na most? Oczywiście te finansowe. Ceny zaczynają się od ok. 1500 zł.  Ale trzeba się liczyć także ze stratą tkanek twardych, często zdrowych zębów i utrudnioną higieną. Doskonale jest jeśli zęby okalające lukę posiadają liczne wypełnienia, są już leczone kanałowo, dlatego, że po prostu nie jest żal oszlifować je pod korony. Gorzej jeśli zęby są nienaruszone procesem chorobowym, z żywą miazgą. W takich sytuacjach pacjent powinien sam podjąć decyzje o wykonaniu takiej pracy. Jeśli chodzi o higienę w sytuacji kiedy użytkujemy protezy ruchome jest ona dość łatwa do utrzymania. W przypadku mostu, potrzebna jest determinacja pacjenta w codziennym oczyszczaniu przestrzeni między przęsłem a dziąsłem.

  Najlepiej w tym przypadku sprawdza się urządzenie zwane irygatorem, które ze specjalnej głowicy wystrzykuje płyn pod ciśnieniem i dokładnie wymywa resztki jedzenia. Dobrze jest również używać szczoteczek pęczkowych lub specjalnej nitki typu Super Floss (jest ona zaopatrzona w sztywną końcówkę oraz specjalne włókna czyszczące). Poza wcześniej wymienionymi mostami zbudowanymi z porcelany napalanej na metal należy także wspomnieć o innych technikach tj, komputerowo sterowane frezowanie z cyrkonowych bloczków techniką CAD/CAM, prace całkowicie metalowe lub porcelana na podbudowie ze stopów szlachetnych, najczęściej ze złota. (Zalety poszczególnych materiałów opisane zostały w artykule o koronach).

  Należy pamiętać, że nie w każdej sytuacji, nawet przy zgodzie pacjenta można odbudować lukę mostem. Przeciwwskazaniem są: rozchwiane zęby, które miałyby służyć za filary, brak wystarczającej liczby filarów, aby zrównoważyć siły wywierane na przęsło, pacjenci w podeszłym wieku i z chorobami, które utrudniają utrzymanie należytej higieny, poważne choroby przyzębia oraz alergie na niektóre związki chemiczne.

  Alternatywy dla mostu:

  Arie Stomatologia
  Inne usługi

  Arie Dental Clinic Łódź

  Chirurgia stomatologiczna

  Bezbolesne zabiegi usuwania zębów. Chirurgiczne usuwanie ósemek.

  osstem implant

  Implanty zębowe

  Implanty są obecnie najnowocześniejszą i najdoskonalszą metodą uzupełnienia braków w uzębieniu.

  https://www.arie-stomatologia.pl/wp-content/uploads/2021/02/DSC_0086.jpg

  Wybielanie zębów

  Bielszy uśmiech już w 2 godziny.

  leczenie próchnicy arie stomatologia

  Stomatologia Zachowawcza

  W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro pacjenta to standard.
  ArieStomatologia

  Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę lub zapytać o leczenie.

  Wyróżnienia
  Social Media

  Profile Arie Stomatologia Łódź znajdziecie w różnych mediach społecznościowych. Dołączcie do naszej społeczności w Internecie, by być na bieżąco z informacjami na temat gabinetu i wolnymi terminami wizyt do lekarzy dentystów i lekarzy specjalistów. Na naszych stronach publikujemy też porady dotyczące zdrowia i higieny jamy ustnej.

  Copyright 2022 by BoldThemes. All rights reserved.

  Copyright 2020 by BoldThemes. All rights reserved.