Niewidoczny aparat ortodontyczny
Nakładki ortodontyczne

Z przyjemnością informujemy, że do oferty zabiegów gabinetu Arie Stomatologia w Łodzi dołącza estetyczne leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem nakładek ortodontycznych Pro Smile. Za pomocą niewidocznego aparatu ortodontycznego – przezroczystych nakładek ortodontycznych – można skorygować lekkie i średniozaawansowane wady zgryzu. Czym są nakładki ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne nakładkami, może być wykonywane zarówno u pacjentów dorosłych, jak i dzieci, ale tylko po wyrżnięciu się wszystkich zębów stałych. Metoda pozwala na korektę lekkich i średniozaawansowanych wad zgryzu. Czas leczenia zależy od konkretnego przypadku i wynosi od 3 do 12 miesięcy. Liczba nakładek potrzebnych do uzyskania optymalnego efektu, odpowiada liczbie etapów terapii.

 

Estetyczne prostowanie zębów przy użyciu przezroczystych nakładek ortodontycznych jest stosowane w ortodoncji z sukcesem od wielu lat. Jest to metoda bezpieczna, wygodna dla pacjenta, dyskretna i skuteczna. Czas leczenia jest krótszy niż w przypadku tradycyjnego aparatu, a współpraca lekarza ortodonty z lekarzem dentystą, pozwalają zapewnić optymalny efekt estetyczny przy jednoczesnej stałej dbałości o zdrowie zębów i jamy ustnej pacjenta.

Co to są
nakładki ortodontyczne?

Nakładki ortodontyczne (znane także jako niewidoczny aparat ortodontyczny lub nakładki korekcyjne) to przezroczyste aparaty korekcyjne prostujące zęby i przesuwające je w pożądanym, ustalonym w planie leczenia, kierunku. Największe plusy leczenia ortodontycznego nakładkami to: ich niewidoczność, brak konieczności wizyty u stomatologa w celu zdejmowania aparatu, ułatwiona higiena jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego, brak dyskomfortu, który często zgłaszają użytkownicy tradycyjnych aparatów.

Nakładki ortodontyczne Pro Smile są bezpieczne, zostały poddane szczegółowej kontroli jakości.

Pro Smile posiada certyfikat zgodny z normą ISO 13485:2016 i oznaczenie CE.

Zgodnie z materiałami marki, nakładkami ortodontycznymi Pro Smile miesięcznie leczenie rozpoczyna 1000 nowych pacjentów.

https://www.arie-stomatologia.pl/wp-content/uploads/2021/09/prosmile-nakladki-konta-aparat.jpg

Plusy leczenia nakładkami ortodontycznymi:

– nakładki są niewidoczne i zdejmowane,

– produkt jest atestowany klinicznie,

– przejrzysty cennik, brak ukrytych kosztów,

– krótszy czas spędzony na fotelu dentystycznym,

– gwarancja jakości oraz efektów leczenia,

– komfort użytkowania – możliwość zdejmowania aparatu, brak mocowań utrzymujących aparat na miejscu, brak ostrych krawędzi raniących błonę śluzową jamy ustnej,

– nakładki z materiałów wysokiej jakości, opatentowana metoda produkcji – zachowują stabilność w trakcie całego leczenia.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń
tel. (42) 307 - 06 - 00
tel. kom. 884 - 053 -111
Email
rejestracja@arie-stomatologia.pl

Rezerwuj wizytę

Zapytaj o dostępny termin przeglądu zębów lub leczenia w gabinecie Arie Stomatologia Łódź Retkinia.

  Gotowy? Nie czekaj. Uśmiechnij się!
  Jak wygląda proces leczenia nakładkami ortodontycznymi?

  Leczenie ortodontyczne nakładkami korekcyjnymi w gabinecie Arie Stomatologia w Łodzi rozpoczynamy od konsultacji z lekarzem dentystą.

  1. Konsultacja – Na wizytę należy przynieść ze sobą aktualne zdjęcie pantomograficzne RTG wszystkich zębów (możemy wystawić Państwu skierowanie na takie badanie). Podczas pierwszej wizyty lekarz ocenia wstępnie czy wada z którą zgłasza się pacjent, może zostać skorygowana nakładkami ortodontycznymi, czy wymaga bardziej specjalistycznego leczenia. Lekarz sprawdza także czy zęby są zdrowe, czy wymagane jest ich oczyszczenie z kamienia i osadu lub jakieś inne zabiegi (np. usunięcie zębów mądrości) przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

  Jeśli lekarz zakwalifikuje pacjenta do leczenia nakładkami korekcyjnymi Pro Smile, za pomocą skanera wewnątrzustnego 3D, wykonujemy skan, niezbędny do stworzenia dokładnego planu leczenia. Lekarz wykonuje również komplet zdjęć twarzy i jamy ustnej oraz odpowiada na dodatkowe pytania i wątpliwości pacjenta. Skany oraz dokumentacja zostają po wizycie przekazane do lekarza ortodonty Pro Smile, który we współpracy z naszym lekarzem oraz z technikami dentystycznymi, opracowuje indywidualny plan leczenia ortodontycznego.

  2. Po około 3 – 5 dniach roboczych, zapraszamy do Arie Stomatologia Łódź na drugą wizytę, mającą na celu przedstawienie spersonalizowanego planu leczenia. Jeśli plan zostanie zaakceptowany przez pacjenta, lekarz przeprowadza instruktaż użytkowania nakładek ortodontycznych oraz odpowiada na wszelkie pytania pacjenta związane z czekającym go leczeniem.

  3. Nakładki korekcyjne pacjent może odebrać z gabinetu Arie Stomatologia Łódź po około 10 dniach roboczych.

  4. Dalszy proces leczenia pacjent przeprowadza samodzielnie, zgodnie z instruktażem udzielonym przez lekarza Arie Stomatologia, a także instrukcją użytkowania załączoną do zestawu z nakładkami ortodoncyjnymi Pro Smile. Należy pamiętać o obowiązkowych kontrolach stomatologicznych w trakcie leczenia (lekarz poinformuje o ich częstotliwości) oraz odpowiednim użytkowaniu aparatu i wzmożonym dbaniu i higienę jamy ustnej.

  5. U niektórych pacjentów może być wymagana dodatkowa wizyta na zabieg IPR (aproksymalna redukcja szkliwa). Jeśli konieczne będzie wykonanie takiego zabiegu, wykona je lekarz prowadzący leczenie, zgodnie z założeniami przygotowanego planu leczenia.

  6. Po zakończeniu leczenia, dla utrwalenia jego efektu estetycznego, zalecane jest stosowanie aparatu retencyjnego. Nakładki retencyjne są załączone do pakietu. Aparat retencyjny pomaga zębom przyzwyczaić się do nowej pozycji oraz utrwalić efekt leczenia ortodontycznego.

  Leczenie ortodontyczne często poprzedza lub uzupełnia zabiegu z zakresu stomatologii estetycznej i protetyki stomatologicznej. Więcej o zabiegach wykonywanych w gabinecie Arie Stomatologia w  Łodzi można znaleźć tutaj: PROTETYKA, STOMATOLOGIA ESTETYCZNA, Gabinet stomatologii kosmetycznej Mistrzowie Urody 2018

  Arie Stomatologia
  Inne usługi

  leczenie próchnicy arie stomatologia

  Profilaktyka i leczenie próchnicy

  Regularne wizyty u stomatologa pozwalają na mniej inwazyjne leczenie.

  osstem implant

  Implanty zębowe

  Implanty są obecnie najnowocześniejszą i najdoskonalszą metodą uzupełnienia braków w uzębieniu.

  fotel stomatologiczny arie stomatologia

  Chirurgia stomatologiczna

  W gabinecie Arie Stomatologia można usunąć każdy zakwalifikowany przez lekarza do ekstrakcji ząb.
  stomatologia dziecięca arie łódź

  Stomatologia Dziecięca

  W gabinecie Arie Stomatologia Łódź troska o dobro dziecka to standard.
  ArieStomatologia

  Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę lub zapytać o leczenie.

  Wyróżnienia
  Social Media

  Profile Arie Stomatologia Łódź znajdziecie w różnych mediach społecznościowych. Dołączcie do naszej społeczności w Internecie, by być na bieżąco z informacjami na temat gabinetu i wolnymi terminami wizyt do lekarzy dentystów i lekarzy specjalistów. Na naszych stronach publikujemy też porady dotyczące zdrowia i higieny jamy ustnej.

  Copyright 2022 by BoldThemes. All rights reserved.

  Copyright 2020 by BoldThemes. All rights reserved.